Nastawieni jesteśmy na ciągły rozwój, uwzględniając przy tym wymagania i oczekiwania naszych klientów. Staramy się, aby wykonywane usługi były na najwyższym poziomie i spełniały wymagania wdrożonych przez nas systemów.

Długoterminowe prognozy przewidują dynamiczny rozwój transportu morskiego. Coraz więcej towarów i ludzi będzie przewożonych drogą morską zarówno w żegludze dalekiego jak i bliskiego zasięgu, przez coraz większą liczbę coraz bezpieczniejszych i bardziej wyrafinowanych technicznie statków. Ktoś te statki będzie musiał budować, remontować ...

Przedsiębiorstwo działa od 2000 roku w wyniku przekształcenia Stoczni Remontowej Merco (powstałej w 1988 roku). Inicjatorem jej założenia jest Zenon Hoppe - Prokurent Spółki, były pracownik Stoczni im. Komuny Paryskiej (25 lat pracy). W wyniku nabytej praktyki w Stoczni im. Komuny Paryskiej jak i pracy od 1988 roku do 2000 roku w Stoczni Remontowej Merco na stanowisku szefa produkcji i nabytej wiedzy i praktyki zawodowej założył firmę ZRUO Sp. z o.o.

Zakład zajmuje się głównie remontami statków. Są to remonty klasowe jak i kapitalne oraz remonty międzyrejsowe z wysyłaniem ekip remontowych na statki. Wykonuje remonty podczas rejsów nie wyłączając statków z eksploatacji. Współpracuje zarówno z dużymi jak i z małymi odbiorcami. Jej podstawowym celem jest zadowolenie klienta dlatego skupia wokół siebie specjalistów, inzynierów konstruktorów, inżynierów spawalników z wieloletnim doświadczenim godnych zaufania i znających się na swoim fachu. Zakład jest serwisem 24 godzinnym.

Przedsiębiorstwo do tej pory przeprowadziła szereg remontów na wielu dużych jak i mniejszych statkach. Między innymi prowadziła remonty w firmach: Pol-Levant Linie Żeglugowe Sp. z o.o., Marynarka Wojenna RP, PRO, MIR, PŻM, Euroafrica, Pol-Euro, jak i armatora norweskiego, rosyjskiego i wielu innych.

ZRUO Sp. z o.o. ponadto zajmuje się zaopatrzeniem i dostawą towarów, bierze udział w przetargach. Dostarcza wyposażenie okrętowe i przemysłowe. Mając również na uwadze rozwój gospodarki i rynku pracy wynajmuje swoje pomieszczenia biurowe dla innych firm.

Odrębnym przedmiotem działalności również są prace hydrotechniczne, takie jak:

  • wbijanie pali i ścianek szczelnych 
  • umocnienia brzegów morskich

Obecnie głównym celem ZRUO jest zdobycie nowego rynku wykonywanych usług w tym rynków zagranicznych oraz nowych usług remontowych pływających lub stacjonarnych komponentów morskich farm wiatrowych lub platform wydobywczych i jednostek pływających o zredukowanym wpływie na środowisko naturalne.

    Posiadamy certyfikaty: Uprawnienia serwisowe Towarzystwa Kwalifikacyjnego Bureau Veritas, System Zarządzania Jakością ISO 9001, AQAP 2110, Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji NCAGE, koncesję w zakresie obrotu wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.